LIONTRON Marine Batterie

Maximální výkon, odolává vodě, nečistotám a extrémním teplotám.

Liontron vzdoruje živlům

Jsou ideální pro použití na lodích a jachtách.
Doplněním lithium-železofosfátových článků LIONTRON (LiFePO4) o robustní, prachotěsný a vodotěsný kryt dokážou baterie odolat nejtvrdším podmínkám prostředí. Bez ohledu na to, zda se jedná o mechanické otřesy, vibrace, vlhkost nebo nečistoty.

Ani dočasné ponoření nemůže tuto baterii poškodit. Poté jej lze jednoduše znovu uvést do provozu. Inteligentní systém správy baterií chrání připojovací póly a v tomto případě se automaticky vypne.

O přechodu z konvenční AGM nebo gelové technologie na námořní baterii LIONTRON je třeba říci hodně rozdílů. Kromě vyšší využitelné kapacity je lithiová baterie také opravdu lehká. Váží jen asi 1/3 hmotnosti olověných baterií. Modulární konstrukce umožňuje v případě potřeby vyměnit komponenty, a je tak obzvláště šetrná k životnímu prostředí.

Jsou k dispozici s 12,8 nebo 25,6 V a v kapacitách 55, 100, 150 nebo 200 Ah.

Baterie pro nejvyšší nároky

L

Třída ochrany IP67

Baterie odpovídají třídě ochrany IP67. Díky výkonné membránové technologii odolá prachu, špíně a dokonce i tryskající vodě. Ani dočasné ponoření jí nemůže uškodit.

L

Inteligentní BMS

Inteligentní systém správy baterie (zkráceně BMS) detekuje úplné ponoření baterie a vypne se. Tím jsou chráněny připojovací póly baterie. Poté ji lze znovu použít.

L

Pokročilá technologie jako základ

Lithium-železofosfátové baterie LIONTRON nabízejí mnoho výhod. Jsou výrazně lehčí než běžné olověné baterie a lze je pravidelně hluboce vybíjet (až 3000 cyklů a více). Všechny baterie LIONTRON jsou navíc díky modulární konstrukci obzvláště šetrné k životnímu prostředí. To znamená, že je lze v případě potřeby otevřít a vyměnit jednotlivé komponenty.

Lithium LiFePO4 Batterien

STRONG LIKE A LION

Použitelné do -30°C

Rozpouští led

Nový LIONTRON® LX Arctic je první LiFePO4 baterie, kterou lze bez problémů používat i v arktických teplotách až -30°C. Jiné lithiové baterie obvykle zcela přestanou fungovat při 0 °C.

Použitelné do -30°C
Baterie LIONTRON® Arctic lze používat i při extrémních venkovních teplotách.

Pro mobilní použití
Ideální pro karavany, obytné vozy a karavany. Umožňuje instalaci baterie i do nevytápěné části vozidla.

Jednoduše dodatečně
Arctic Upgrade lze bez problémů dovybavit. Již zakoupené baterie LIONTRON ze série LX lze také přeměnit.

 

Systém se skládá ze dvou energeticky účinných topných článků, plně automaticky řízených systémem Battery Management System (BMS), které využívají nabíjecí proud k udržení teploty článků nad bodem mrazu, aby bylo možné baterii používat i v extrémních podmínkách.

Díky tomu je LIONTRON® LX Arctic optimální volbou pro cestování v chladnějším klimatu nebo pro instalaci baterie do nevyhřívané části vozidla, například do prostoru pro baterii.

Arctic Upgrade je k dispozici pro všechny modely LIONTRON® LX s kapacitou 100 Ah nebo více.

Stav baterie je vždy viditelný

Systém správy baterie a monitorování Bluetooth

Battery Management System (BMS) zabudovaný do každé baterie zajišťuje ochranu baterie před nesprávným použitím. Například vypíná baterii v případě podpětí nebo přepětí a automaticky ji znovu zapne, jakmile je problém vyřešen.

Díky integrovanému rozhraní Bluetooth lze stav baterie kdykoli pohodlně sledovat prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu (Android nebo Apple iOS). Složitě zapojené monitory baterií již nejsou potřeba.

Snadná obsluha.

Udržitelnost. Úspora zdrojů.

Spoléháme na důslednou modulární konstrukci našich lithiových baterií.

  • Baterie se snadno otevírá povolením čtyř šroubů
  • Žádné lepené pouzdro. Žádné svařované články.
  • Možnost výměny jednotlivých komponentů.
  • Plná záruka výrobce 7 let.
  • Po záruční době je možné využít cenově výhodné opravy.
  • Náhradní díly dostupné 10 let po ukončení výroby.
  • Žádné těžké kovy škodlivé pro životní prostředí, jako je kobalt.

Pouzdro není přilepeno a lze jej pro servisní účely rychle a snadno otevřít povolením čtyř šroubů. Jednotlivé komponenty jako články, systém správy baterie (BMS) nebo Bluetooth modul nejsou připájeny, ale sešroubovány. V případě potřeby lze vadné součásti vyměnit bez speciálních nástrojů. Funkční komponenty lze zachovat. To šetří zdroje.

Abychom našim zákazníkům umožnili dlouhou životnost po záruční době, zavázali jsme se dobrovolně skladovat každý náhradní díl minimálně dalších 10 let po ukončení výroby. To znamená, že cenově výhodné opravy jsou možné i po záruční době.

Na rozdíl od jiných lithiových technologií se při výrobě článků nepoužívá kobalt, nikl, kadmium ani jiné těžké kovy škodlivé pro životní prostředí. Pokud jde o recyklaci, technologie fosforečnanu lithného obzvláště dobře boduje před jinými kombinacemi materiálů. Všechny použité kovy lze až 100% recyklovat a do životního prostředí se neuvolňují žádné toxické těžké kovy.